У 1955 році в Краматорську було відкрито психіатричне відділення на 50 ліжок при міській лікарні №1. Очолював відділення Берхіфант М.М. Лікувалися у відділенні чоловіки і жінки.

У 1957 році психіатрична служба м Краматорська виділилася в окреме лікувальний заклад на 100 ліжок. Для лікування пацієнтів застосовувалася не тільки медикаментозне лікування, але і гіпносугестівна терапія.

У 1964 році лікарня розширилася, були побудовані два 2-х поверхові корпуси, став функціонувати денний стаціонар. Головним лікарем став Лавров Н.М.

У 1973 році ліжковий фонд лікарні виріс, з'явилося відділення пограничних станів. Психіатричну службу очолив Мокієвський А.Д. Колектив працював під керівництвом Жиркова Р.І. З 1982 року в лікарні вперше стали широко застосовувати різні режими утримання хворих, створювалися функціональні групи пацієнтів, була введена культтерапія, стали функціонувати фізіотерапевтичний і психотерапевтичний кабінети. У важкі 90-ті роки, під час економічної кризи, колектив лікарні самовідданою працею зберіг достатній ліжковий фонд, уникнув значних скорочень. Підтримував його в цьому головний лікар Зоря А.А.

Під керівництвом Коновалової Л.М. лікарня працювала з 1996 по 1999 роки. В результаті її зусиль значно покращився матеріальна база лікувального закладу, лікарня отримала в користування типовий 4-х поверховий будинок, де розміщується і зараз.

З  2000 року очолює лікарню Севастьянова Л.Л. За цей час створено кабінет обов'язкових психіатричних оглядів (на госпрозрахунковій основі) і кабінет функціональної діагностики з діагностичним комплексом для проведення електроенцефалографії, реоенцефалографіческім комплексом з комп'ютерною обробкою даних за програмою «Нейроком - стандарт». Проведена комп'ютеризація лікарні. У штат введені психологи для проведення діагностики психічних розладів і реабілітації пацієнтів.